NetYurdu.com Hizmet Şartları

NetYurdu.com’a hoş geldiniz!

Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi («Hizmetler») kullandığınız için teşekkür ederiz. Hizmetler Çamlık mah. Dinç sok. No:11/4, Ümraniye / İstanbul adresinde bulunan NetYurdu.com Danışmanlık(“NetYurdu.com”) tarafından sağlanır.

Hizmetlerimizi kullanarak, buradaki şartları kabul etmiş olursunuz. Lütfen bu şartları dikkatlice okuyun.

Hizmetlerimiz çok çeşitli olduğundan bazen ek şartlar veya ürün gereksinimleri (yaş gereksinimleri dahil) uygulanabilir. Ek şartlar ilgili Hizmetlerle birlikte sağlanır ve bu Hizmetleri kullanmanız halinde bizimle yaptığınız sözleşmenin de birer parçası haline gelir.

Hizmetlerimizi Kullanma

Hizmetler kapsamında size sunulan tüm politikalara uymalısınız.

Hizmetlerimizi kötüye kullanmayın. Örneğin, Hizmetlerimize müdahale etmeyin veya sağladığımız arayüz ve talimatların dışında başka bir yöntemle erişmeye çalışmayın. Yürürlükteki ihracat ve yeniden ihracat denetimini sağlayan yasalar ve düzenlemeler dahil olmak üzere Hizmetlerimizi yalnızca yasaların izin verdiği şekilde kullanabilirsiniz. Şartlarımıza veya politikalarımıza uymamanız ya da Hizmetlerimizi kötüye kullandığınız şüphesi ile araştırma başlatmamız halinde, size Hizmet sunmayı askıya alabilir veya durdurabiliriz.

Hizmetlerimizi kullanmanız size Hizmetlerimizdeki veya eriştiğiniz içerikteki hiçbir fikri mülkiyet hakkının sahipliğini vermez. Sahibinden izin almadığınız veya yasalarca izin verilmediği takdirde Hizmetlerimizdeki içeriği kullanamayabilirsiniz. Bu şartlar, size Hizmetlerimizde yer alan marka unsurlarını veya logoları kullanma hakkını vermez. Hizmetlerimizde veya Hizmetlerimizle birlikte görüntülenen hiçbir yasal uyarıyı kaldırmayın, üzerini kapatmayın ve değiştirmeyin.

Hizmetlerimiz NetYurdu.com’a ait olmayan bazı içerikler görüntüler. Bu içeriklerin tüm sorumluluğu yalnızca ilgili içeriği kullanıma sunan tüzel kişilere aittir. İçeriğin yasa dışı olup olmadığını veya politikalarımızı ihlal edip etmediğini belirlemek için içeriği inceleyebilir ve politikalarımızı veya yasaları ihlal ettiği kanaatine makul ölçüde varırsak içeriği kaldırabilir ya da görüntülemeyi reddedebiliriz. Ancak bu, içeriği mutlaka inceleyeceğimiz anlamına gelmez, dolayısıyla lütfen her durumda inceleme yapacağımızı varsaymayınız.

Hizmetlerimizi kullanmanızla bağlantılı olarak size hizmet duyuruları, yönetim amaçlı iletiler ve diğer bilgileri gönderebiliriz. Bu iletişimlerden bazılarını devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz.

Hizmetlerimizin bazıları mobil cihazlarda kullanılabilir. Bu Hizmetleri dikkatinizi dağıtacak ve trafik veya güvenlik yasalarına uymanıza engel olacak biçimde kullanmayın.

NetYurdu.com Hesabınız

Bazı Hizmetlerimizi kullanabilmeniz için bir NetYurdu.com Hesabınızın olması gerekebilir. NetYurdu.com Hesabınızı kendiniz oluşturabilirsiniz; ya da işyeriniz veya bağlı olduğunuz eğitim kurumunuz gibi bir kuruluştaki yönetici tarafından da size NetYurdu.com Hesabı verilebilir. Size bir yönetici tarafından verilmiş bir NetYurdu.com Hesabı kullanıyorsanız, farklı veya ek şartlar uygulanabilir ve yöneticiniz hesabınıza erişebilir ya da hesabınızı devre dışı bırakabilir.

NetYurdu.com Hesabınızı korumak için şifrenizi gizli tutun. NetYurdu.com Hesabınızda veya NetYurdu.com Hesabınız üzerinden yapılan etkinliklerin sorumluluğu size aittir. NetYurdu.com Hesabınızın şifresini üçüncü taraf uygulamalarında kullanmamaya çalışın. Şifrenizin veya NetYurdu.com hesabınızın yetkisiz olarak kullanıldığını öğrenirseniz derhal bizimle iletişime geçin.

Gizlilik ve Telif Haklarının Korunması

NetYurdu.com’ın Kullanım Koşulları - Kurallar sayfası, Hizmetlerimizi kullandığınızda kişisel verilerinizi nasıl ele aldığımızı ve NetYurdu.com Teknoloji platformlarının kullanım koşullarını, kurallarını, gizliliğinizi nasıl koruduğumuzu açıklar. Hizmetlerimizi kullanarak, NetYurdu.com’ın bu verileri gizlilik politikasına uygun şekilde kullanabileceğini kabul etmiş olursunuz.

Türkiye Cumhuriyeti resmi Telif kanunları ve NetYurdu.com Telif Hakkı Yasası kapsamında belirlenen süreç uyarınca, bize bildirdiğiniz telif hakkı iddialarını yanıtlar ve ihlalleri tekrarlayanların hesaplarını feshederiz.

Telif hakkı sahiplerinin fikri mülkiyetlerini çevrimiçi ortamda yönetebilmelerine yardımcı olacak bilgileri sağlarız. Telif haklarınızın ihlal edildiğini düşünür ve bize bu konuda bildirimde bulunmak isterseniz, bildirimleri nasıl göndereceğiniz ve NetYurdu.com’ın bildirim yanıtlama politikası hakkında daha fazla bilgiyi Yardım Merkezimizde bulabilirsiniz.

Hizmetlerimizdeki İçerikleriniz

Bazı Hizmetlerimiz içerik yüklemenize, iletmenize, depolamanıza, göndermenize veya almanıza izin verir. Söz konusu içerikte sahip olduğunuz tüm fikri mülkiyet haklarını aynı şekilde korursunuz. Kısacası, sizin olan sizin kalır.

Hizmetlerimize içerik yüklediğinizde, ilettiğinizde, gönderdiğinizde, Hizmetlerimizde içerik depoladığınızda ve Hizmetlerimizden içerik aldığınızda (veya tüm bunları Hizmetlerimizi kullanarak yaptığınızda), NetYurdu.com’a (ve birlikte çalıştığımız kişi ve kuruluşlara) söz konusu içeriği kullanma, barındırma, depolama, yeniden üretme, değiştirme, türev çalışmalar oluşturma (içeriğinizin Hizmetlerimizde daha iyi kullanılabilmesi için yapılan çeviri, adaptasyon ve diğer değişiklerden kaynaklanan çalışmalar gibi), iletişimde kullanma, yayınlama, kamuya açık olarak sunma, kamuya açık olarak görüntüleme ve dağıtmaya yönelik dünya genelinde bir lisans vermiş olursunuz. Bu lisansta sağladığınız haklar Hizmetlerimizi yürütmek, tanıtmak ve iyileştirmek, ayrıca yeni hizmetler geliştirmek gibi kısıtlı amaçlar içindir. Bu lisans, Hizmetlerimizi kullanmayı bıraksanız dahi devam eder (örneğin NetYurdu.com Haritalar'a eklediğiniz bir işletme girişi gibi). Bazı Hizmetler, ilgili Hizmete sağlanan içeriğe erişmeniz veya bu tür içeriği kaldırmanız için yöntemler sunabilir. Ayrıca, bazı Hizmetlerimizde, ilgili Hizmetlere gönderilen içeriği kullanma kapsamımızı daraltacak şartlar veya ayarlar da bulunur. Hizmetlerimize gönderdiğiniz her tür içerik için bize bu lisansı vermek üzere gerekli haklara sahip olduğunuzdan emin olun.

Otomatik sistemlerimiz içeriğinizi (e-postalar dahil) analiz eder ve özelleştirilmiş arama sonuçları, size özel reklamlar ve spam ile kötü amaçlı yazılım algılaması gibi kişisel olarak alakalı ürün özellikleri sunar. Bu analiz, içerik gönderilirken, alınırken ve depolandığında yapılır.

NetYurdu.com Hesabınız varsa, Profil adınızı, Profil fotoğrafınızı, NetYurdu.com’da ve NetYurdu.com Hesabınıza bağlı üçüncü taraf uygulamalarında gerçekleştirdiğiniz işlemleri (+1’ler, yazdığınız incelemeler ve yayınladığınız yorumlar gibi) reklamlar ve diğer ticari ortamlar dahil olmak üzere Hizmetlerimizde görüntüleyebiliriz. NetYurdu.com Hesabınızda paylaşımı ve görünürlüğü sınırlamak için ayarlarınızda yaptığınız seçimleri dikkate alırız. Örneğin, ayarlarınızı adınız ve fotoğrafınız reklamlarda görünmeyecek şekilde seçebilirsiniz.

NetYurdu.com’ın içeriği nasıl kullandığı ve sakladığı hakkında daha fazla bilgiyi gizlilik politikasında ve söz konusu Hizmetlerin ek şartlarında bulabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında geri bildirim veya öneriler gönderirseniz, geri bildiriminizi veya önerilerinizi size karşı yükümlülük taşımadan kullanabiliriz.

Hizmetlerimizdeki Yazılımlar hakkında

Bir Hizmetimiz indirilebilir bir yazılım gerektirir veya içerirse, bu yazılım, yeni bir sürüm veya özellik sunulduğunda cihazınızda otomatik olarak güncellenebilir. Bazı Hizmetler otomatik güncelleme ayarlarınızı kendinizin belirlemenize izin verebilir.

NetYurdu.com, Hizmetlerin bir parçası olarak NetYurdu.com tarafından sağlanan yazılımları kullanmanız için size kişisel, dünya genelinde, telif ücreti içermeyen, devredilemez ve münhasır olmayan bir lisans verir. Bu lisans yalnızca, Hizmetleri buradaki şartlarca izin verildiği biçimde, NetYurdu.com tarafından sağlandığı şekliyle kullanmanızı ve faydalarından yararlanmanız amacıyla verilir. Yasaların bu gibi kısıtlamaları yasaklamadığı veya yazılı iznimizi almadığınız sürece, Hizmetlerimizin ve içerdikleri yazılımların hiçbir parçasını kopyalayamaz, değiştiremez, dağıtamaz, satamaz veya kiralayamaz ve tersine mühendislik yapamaz veya bu gibi yazılımların kaynak kodlarını çıkarma girişiminde bulunamazsınız.

Açık kaynaklı yazılımlar bizim için önemlidir. Hizmetlerimizde kullanılan bazı yazılımlar, kullanımınıza sunacağımız bir açık kaynak lisansı altında sağlanabilir. Açık kaynak lisansta işbu şartları açıkça geçersiz kılan hükümler olabilir.

Hizmetlerimizin Değiştirilmesi ve Kaldırılması

Hizmetlerimizi düzenli olarak değiştiriyor ve geliştiriyoruz. Hizmetlere işlevler ve özellikler ekleyebilir, mevcut işlevleri ve özellikleri kaldırabilir ve bir Hizmeti tamamen askıya alabilir veya durdurabiliriz.

Her ne kadar ayrılmanız bizi üzecek olsa da, hizmetlerimizi kullanmayı dilediğiniz zaman bırakabilirsiniz. NetYurdu.com ayrıca, istediği zaman Hizmetleri size sunmayı durdurabilir veya Hizmetlerimizi kullanmanızla ilgili yeni kısıtlamalar ekleyebilir ya da oluşturabilir.

Verilerinizin sahibinin siz olduğunuza inanırız ve bu verilere erişiminizi korumak bizim için önemlidir. Bir Hizmeti vermeyi durduracak olursak, makul bir şekilde mümkün olduğunda, kullanıcılarımıza uygun bir süre öncesinden uyarı gönderir ve kendilerine ait bilgileri söz konusu Hizmetten alabilmeleri için fırsat tanırız.

Satın alarak kendi düzenlemesini gerçekleştirdiğiniz veya tarafımızca düzenlenmesi için talepte bulunduğunuz ve yazılımı ya da kurulumu gerçekleştirilen yazılım ürünlerinin ücret iadesi yapılmamaktadır.

Garantilerimiz ve Reddettiğimiz Sorumluluklar

Hizmetlerimizi ticari olarak makul düzeyde beceri ve özenle sunarız ve Hizmetlerimizden keyif almanızı dileriz. Ancak, Hizmetlerimiz hakkında söz veremeyeceğimiz bazı konular vardır.

NETYURDU.COM VEYA TEDARİKÇİLERİ YA DA DAĞITIMCILARI, İŞBU ŞARTLARDA VE EK ŞARTLARDA AÇIKÇA BELİRTİLENLER HARİCİNDE, HİZMETLERLE İLGİLİ HİÇBİR VAATTE BULUNMAMAKTADIR. ÖRNEĞİN HİZMETLERDE YER ALAN İÇERİKLER, HİZMETLERİN BELİRLİ İŞLEVLERİ, BUNLARIN GÜVENİLİRLİĞİ, KULLANILABİLİRLİĞİ VEYA İHTİYAÇLARINIZI KARŞILAMA YETERLİLİĞİ HAKKINDA HİÇBİR TAAHHÜTTE BULUNMAMAKTAYIZ. HİZMETLERİ «OLDUĞU GİBİ» SUNMAKTAYIZ.

BAZI YARGI ALANLARI, ZIMNİ TİCARİ ELVERİŞLİLİK GARANTİSİ, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAKLARIN İHLAL EDİLMEMESİ GİBİ GARANTİLER ÖNGÖREBİLMEKTEDİR. YASALARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE TÜM BU GARANTİLERİ KAPSAM DIŞINDA TUTMAKTAYIZ.

Hizmetlerimizden doğan sorumluluklar

YASALARIN İZİN VERDİĞİ DURUMLARDA, NETYURDU.COM VE NETYURDU.COM’IN TEDARİKÇİLERİ VE DAĞITICILARI KAYBEDİLEN KÂRLARDAN, GELİRLERDEN VEYA VERİLERDEN; MALİ KAYIPLARDAN VEYA DOLAYLI, ÖZEL, ARIZİ, CEZAİ ZARAR VEYA TAZMİNATLARDAN SORUMLU TUTULAMAZ.

YASALARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜLER DAHİLİNDE, HER TÜRLÜ ZIMNİ GARANTİ DAHİL OLMAK ÜZERE İŞBU ŞARTLARDAN DOĞAN HERHANGİ BİR DAVADA, NETYURDU.COM’IN VE TEDARİKÇİLERİNİN VE DAĞITICILARININ TOPLAM SORUMLULUĞU, DAVA KONUSU HİZMETLERİ KULLANMAK İÇİN ÖDEDİĞİNİZ TUTARLA (VEYA TERCİH ETMEMİZ HALİNDE, HİZMETLERİ SİZE YENİDEN VERMEMİZLE) SINIRLIDIR.

NETYURDU.COM VE NETYURDU.COM’IN TEDARİKÇİLERİ VE DAĞITICILARI, HİÇBİR DURUMDA, MAKUL ÖLÇÜDE ÖNGÖRÜLEBİLİR OLMAYAN HİÇBİR KAYIP VEYA ZARARDAN SORUMLU DEĞİLDİR.

Hizmetlerimizin işletmelerde kullanımı

Hizmetlerimizi bir işletme adına kullanıyorsanız, işbu şartlar söz konusu işletme tarafından kabul edilir. İşletme, Hizmetlerin kullanımından veya şartların ihlal edilmesinden kaynaklanan, her türde ve özellikteki tüm talepler, kayıplar, hasarlar, davalar, mahkeme kararları, mahkeme masrafları ve avukatlık ücretleri dahil olmak üzere tüm talep, dava veya yasal işlemlere karşı NetYurdu.com’ı ve yan kuruluşlarını, bağlı kuruluşlarını, görevlilerini, aracılarını ve çalışanlarını masun tutmayı ve tazmin etmeyi kabul eder.

İşbu Şartlar hakkında

İşbu şartları veya bir Hizmet için geçerli olan herhangi bir ek şartı (örneğin yasalarda veya Hizmetlerimizde gerçekleşen değişiklikleri yansıtmak için) değiştirebiliriz. Şartlara düzenli aralıklarla bakmanız gerekir. Bu şartlarda yapılan değişikliklerle ilgili uyarıyı bu sayfada yayınlarız. Değiştirilen ek şartlarla ilgili uyarıyı geçerli olduğu Hizmette yayınlarız. Değişiklikler geriye dönük olarak uygulanmaz ve yayınlandıkları tarihten sonraki en az on dört gün içinde yürürlüğe girer. Ancak bir Hizmete yeni eklenen işlevlere yönelik değişiklikler veya yasal sebeplerle yapılan değişiklikler derhal yürürlüğe girer. Bir Hizmetle ilgili değiştirilen şartları kabul etmezseniz, ilgili Hizmeti kullanmayı durdurmalısınız.

Bu şartlar ile ek şartlar arasında bir uyumsuzluk varsa, söz konusu uyumsuzluk çerçevesinde ek şartların hükmü geçerlidir.

Bu şartlar NetYurdu.com ile sizin aranızdaki ilişkiyi denetler. Bunlar herhangi bir üçüncü taraf lehine hak doğurmaz.

Bu şartlara uymamanız halinde derhal işlem yapmazsak, bu, sahip olabileceğimiz herhangi bir haktan (gelecekte işlem yapmak gibi) vazgeçtiğimiz anlamına gelmez.

Belirli bir şart uygulanamaz hale gelirse, bu durum diğer hiçbir şartı etkilemez.

İşbu şartlardan veya Hizmetten doğan veya onlarla bağlantılı her türlü anlaşmazlıkta kanunlar ihtilafı ile ilgili yasal prosedür geçerlidir. İşbu şartlardan veya Hizmetlerden doğan veya onlarla bağlantılı her türlü dava ilgili mahkemelerde açılır ve hem NetYurdu.com hem de siz, bu mahkemelerin yargı yetkisini kabul etmektesiniz.

NetYurdu.com ile nasıl iletişime geçeceğiniz konusunda daha fazla bilgi edinmek için lütfen bize ulaşın sayfamızı ziyaret edin.